Ocenění

rulandske-bile-2018.jpg

Salón vín ČR, 2022

Rulandské modré 2018, řada Nature

rulandske-bile-2018.jpg

Salón vín ČR, 2020

Ryzlink rýnský 2018, řada Fresh
rulandske-bile-2018.jpg

Valtické vinné trhy, 2018

Rulandské šedé 2016, řada Nature
rulandske-bile-2018.jpg

Národní soutěž vín Velkopavlovické podoblasti, 2022

Sauvignon 2020, řada Fresh

Je skvělé, když to vyjde!

Jsme pyšní na to, že je naše práce vidět a že po dlouhých letech strávených ve vinohradu, v našich vinných sklepích a laboratořích pomalu přináší ovoce. Věřte, nám nikdy nechybělo odhodlání a píle, i když snadné to nebylo. Máme za sebou dlouhou cestu 10-ti let vývoje a těšíme se na to, co nám přinese zítřek.

Naším cílem je vytvořit to nejlepší víno, které naše podmínky dovolí. Cíl to není snadný, ale my jsme takoví a již dnes jsem srovnatelní s kvalitními víny našich domácích i zahraničních konkurentů.

Věřte, že v každé láhvi kousek tohoto odhodlání najdete a jsme šťastní, že jste v tom s námi.

1. Valtické vinné trhy
Vinné trhy ve Valticích mají dlouholetou tradici, první ročníky se konaly již na sklonku 19. století. Novodobá historie Valtických vinných trhů se začala psát v roce 1967, kdy byl uspořádán 1. ročník prestižní vinařské soutěže v současné podobě. Vína jsou oceňována v několika kategoriích. Porota uděluje v každé kategorii nebo každé odrůdě vína jen jedinou zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili.

2. Salon vín ČR
Vína, přihlášená do Salonu vín musí nejprve projít systémem nominačních oblastních soutěží systému Národní soutěže vín, garantovaných Svazem vinařů ČR. (Ve vinařské oblasti Morava jsou 4 soutěže pro podoblast znojemskou, mikulovskou, velkopavlovickou a slováckou, dále 1 společná pro vinařskou oblast Čechy.)
Teprve na základě nominace může přihlásit vinař své víno k hodnocení ve finální soutěži - Salonu vín - národní soutěže vín ČR, kde je hodnocení dvoukolové. Nejprve odborná porota vybere nejlepších 200 vín a z těch ve finálním kole nejlepších 100 vín, kterým je udělena zlatá medaile Salonu vín České republiky. Ostatní vína ve finální dvoustovce obdrží stříbrnou medaili Salonu vín ČR za podmínky získání hodnocení minimálně 83 bodů ve finálním hodnocení. Zároveň je udělen titul "Šampion", "Vítězové kategorií" a "Nejlepší kolekce". Vinaři mají právo označit lahve takto oceněného vína samolepící známkou s medailí "Salon vín České republiky", která je chráněna Úřadem průmyslového vlastnictví ČR.